NATO Defense College
Via Giorgio Pelosi 1
00143, Rome - Italy
pao@ndc.nato.int
www.ndc.nato.int
Stypendia rezydenckie NATO Defense College 2022
organizator:NATO Defense College
Stypendia rezydenckie NATO Defense College 2022
Program stypendialny NDC, istniejący od 1993 r. i liczący ponad 130 absolwentów, składa się obecnie z czterech podprogramów, obejmujących łącznie osiem stypendiów rocznie. Jest on przeznaczony dla naukowców, badaczy i naukowczyń zajmujących się bezpieczeństwem międzynarodowym w państwach sojuszniczych i partnerskich NATO.
Eisenhower Defense (EISD) Fellowships jest przeznaczony dla naukowców/badaczy z krajów sojuszniczych NATO. Składają się na niego 3 różne stypendia:
- Doktoranci: Kandydaci do Stypendium dla Doktorantów Eisenhowera muszą być doktorantami uczestniczącymi w programie uniwersyteckim na poziomie doktoranckim, z tematem pracy, który ma bezpośrednie odniesienie do polityki NATO. Kandydaci ubiegający się o to stypendium muszą być w końcowej fazie swoich badań i przedstawić dowody potwierdzające ich zaawansowaną pracę. NDC oferuje jedno 3-miesięczne stypendium rocznie w tej kategorii.
- Młodsi stypendyści: Kandydaci ubiegający się o stypendium Eisenhower Defense Fellowship muszą mieć tytuł doktora w odpowiedniej dyscyplinie naukowej, a także udokumentowany dorobek publikacyjny w zakresie zagadnień związanych z bezpieczeństwem międzynarodowym. NDC oferuje w tej kategorii jedno 3-miesięczne stypendium rocznie.
- Starsi Stypendyści: Kandydaci ubiegający się o stypendium Senior Eisenhower Defense Fellowship muszą posiadać tytuł doktora w odpowiedniej dyscyplinie oraz co najmniej dziesięcioletnie odpowiednie doświadczenie zawodowe od momentu uzyskania stopnia doktora, a także udokumentowany dorobek publikacyjny w zakresie zagadnień związanych z bezpieczeństwem międzynarodowym. NDC oferuje w tej kategorii jedno 5-miesięczne stypendium rocznie.
Nadrzędnym celem Programu Stypendiów Rezydentów jest promowanie badań i analiz polityki w obszarach będących przedmiotem szczególnego zainteresowania państw członkowskich NATO, a także jego partnerów.
W trakcie trwania stypendium stypendyści zobowiązani są do:
- prowadzić badania nad swoim projektem badawczym i napisać esej badawczy;
- zaprezentować swój projekt badawczy przed zakończeniem stypendium;
- w razie potrzeby pełnić rolę mentora projektu badawczego komisji w ramach kursu dla seniorów NDC
- udział w działaniach badawczych NDC.
Stypendyści przebywają w Rzymie podczas trwania stypendium.
Zgłoszenie i procedura selekcji
Kandydaci muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy on-line i przesłać osobno w jednym pliku pdf CV, dokument tożsamości (paszport lub dowód osobisty) oraz krótką biografię na następujący adres e-mail: fellowships@ndc.nato.int
Termin nadsyłania zgłoszeń: 15 czerwca 2022 r.
Propozycja badań musi mieć związek z bieżącą agendą i przyszłością NATO (propozycje badań niezwiązanych z NATO lub niekompletne wnioski nie będą brane pod uwagę).
Wybrani kandydaci są powiadamiani na piśmie.
W procesie selekcji bierze się pod uwagę CV kandydata (publikacje i wcześniejsze doświadczenie badawcze), a także jego propozycję badawczą i to, na ile jest ona istotna dla NATO.
Warunki stypendium 2023 są dostępne do pobrania w formacie pdf na stronie internetowej NATO.
Informacje pochodzą ze strony: www.ndc.nato.int
Ogłoszenie przetłumaczyła: Martyna Dziura
Przejrzyj też inne oferty stypendiów zagranicznych w naszej bazie!
Wspieraj nas w serwisie Patronite.pl – dzięki wpłatom możemy rozwijać ten rzetelny, dostępny dla wszystkich portal edukacyjny o stypendiach!