The Royal Society
6-9 Carlton House Terrace
London SW1Y 5AG
tel. 0044 207 451 2500
Program Grantowy im. Lisy Jardine dla doktorantów i naukowców
organizator:The Royal Society
Program Grantowy im. Lisy Jardine dla doktorantów i naukowców
Program Grantowy im. Lisy Jardine upamiętnia wybitną brytyjską historyczkę, profesor Lisę Jardine. Ma na celu zachęcić początkujących badaczy nauk humanistycznych i sztuki do poszerzania ich zainteresowania historią nauki i powiązanymi naukami przez podróże służące korzystaniu z zasobów archiwalnych i budowaniu relacji z Towarzystwem Królewskim i innymi organizacjami.
Kto może aplikować?
Kandydaci muszą należeć do jednej z tych grup:
- Badacze z tytułem doktora uzyskanym w ciągu ostatnich dziesięciu lat, na wczesnym stanowisku naukowym na uniwersytecie lub w innej organizacji (np. muzeum, galeria). Kandydat musi mieć kontrakt na czas określony lub nieokreślony z daną organizacją podczas udziału w programie;
- Doktoranci z przynajmniej rocznym doświadczeniem pracy nad pracą dyplomową.
Organizatorzy zachęcają do aplikowania doktorantów, ale radzą zacząć od małych, eksploracyjnych podróży przed złożeniem propozycji większego projektu, zwłaszcza jeśli prowadzone przez nich badania są na wczesnym etapie.
Wszystkie zgłaszane aktywności muszą dotyczyć tematów łączących nauki humanistyczne i ścisłe. Obejmuje to między innymi: historię myśli, historię kultury, historię nauki, filozofię nauki, historię sztuki i geografię historyczną. Program kładzie szczególny nacisk na początki współczesnej nauki i Europejskie organizacje w tamtym okresie.
Mile widziani są kandydaci międzynarodowi i z Wielkiej Brytanii. Od badaczy związanych z organizacjami spoza Wielkiej Brytanii wymagane jest uwzględnienie w swojej propozycji badań w Towarzystwie Królewskim.
Zarówno kandydaci międzynarodowi jak i ci z Wielkiej Brytanii aplikujący o dofinansowanie na dłuższe podróże naukowe (1-3 miesięcy) muszą włączyć w swoją propozycję badania w Towarzystwie Brytyjskim.
Jaka jest wartość dofinansowania i okres trwania programu?
Program zapewnia:
- Dotacje na utrzymanie w czasie prowadzenia badań
Do 2.000£ miesięcznie przez okres do 3 miesięcy, na pokrycie kosztów podróży i codziennych wydatków podczas korzystania ze zbiorów Towarzystwa Królewskiego oraz innych zbiorów naukowych. W przypadku aplikowania o ten rodzaj grantu, zarówno kandydaci międzynarodowi jak i z Wielkiej Brytanii są zobowiązani do uwzględnienia badań w Towarzystwie Królewskim jako elementu składanej propozycji.
i/lub
- Dofinansowanie podróży
Do 2.000£ na podróże międzynarodowe do dowolnego miejsca związanego z badaniami, w ramach krótkich eksploracyjnych podróży badawczych (nie dłużej niż 1 miesiąc) lub uczestnictwo w wybranym wydarzeniu. Badacze związani z organizacjami brytyjskimi mogą ubiegać się o dofinansowanie na wizytę w dowolnym miejscu lub na dowolne wydarzenie związane z ich badaniami pod warunkiem, że:
- Organizacja, do której planowana jest podróż wystawi pisemne pozwolenie na dostęp do materiałów badawczych,
- Podróż międzynarodowa nie trwa dłużej niż 1 miesiąc;
lub - Grant ma sfinansować uczestnictwo w konkretnym, istotnym badawczo wydarzeniu takim jak np. konferencja.
Badacze związani z organizacjami niebrytyjskimi mogą jedynie ubiegać się o podróż do Wielkiej Brytanii i muszą w swojej propozycji uwzględnić prowadzenie badań w Towarzystwie Królewskim.
W przypadku aplikowania na oba rodzaje grantów, mogą zostać przyznane oba lub tylko jeden.
Jak wygląda proces aplikacji?
Zgłoszenia muszą być wysłane poprzez System Zarządzania Grantami i Nagrodami Towarzystwa Królewskiego (Flexi-Grant®). Zgłoszenie powinno zawierać dwie referencje i zatwierdzenie zgłoszenia wystawione przez Twoją organizację, które muszą zostać złożone przed upływem terminu przyjmowania zgłoszeń. Termin aplikowania to 5 marca 2024 r.
Zgłoszenia spełniające kryteria zostaną ocenione przez zespół niezależnych ekspertów a kandydaci zostaną poinformowani o decyzji 6-8 tygodni po zakończeniu całego procesu.
Zgłoszenie muszą być złożone poprzez System Zarządzania Grantami i Nagrodami Towarzystwa Królewskiego (Flexi-Grant®).
Wsparcie dla kandydatów z niepełnosprawnościami
W Towarzystwie Królewskim mile widziane są zgłoszenia badaczy z niepełnosprawnościami i zapewniane są im konieczne adaptacje by upewnić się, że możliwe będzie pełne uczestnictwo w procesie rekrutacji. Jeśli potrzebujesz adaptacji w wypełnianiu formularza zgłoszeniowego lub na jakimkolwiek etapie procesu aplikacji i uzyskiwania nagrody, należy skontaktować się z zespołem ds. grantów poprzez grants@royalsociety.org lub 004 20 7451 2666. Możliwe udogodnienia obejmują między innymi wydłużenie terminu lub dodatkowe wsparcie podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego.
Informacje pochodzą ze strony: royalsociety.org
Ogłoszenie na bazie tłumaczenia Gabrieli Kocańdy
Sięgnij po inne oferty stypendiów zagranicznych dla doktorantów!
Wspieraj nas w serwisie Patronite.pl – dzięki wpłatom możemy rozwijać ten rzetelny, dostępny dla wszystkich portal edukacyjny o stypendiach!