Humanity in Action Polska
Konwiktorska 7, pokój 43/7
00-216 Warszawa
tel. +48 22 635 01 50
poland@humanityinaction.org
www.humanityinaction.org
Międzynarodowa Akademia Praw Człowieka/Humanity in Action Fellowship 2022
organizator:Humanity in Action Polska
Międzynarodowa Akademia Praw Człowieka/Humanity in Action Fellowship 2022
Masz pomysł na działanie społeczne? Chcesz dołączyć do międzynarodowej sieci Humanity in Action? Aplikuj na XVII edycję Akademii Praw Człowieka/Humanity in Action 2022 Warsaw Fellowship, zatytułowaną “Nikt Nie Jest Nielegalny”. Udział w Akademii jest bezpłatny. Deadline do nadsyłania aplikacji: 13.02.2022.
Dla kogo?
Wyróżniający się młodzi liderzy/rki z Polski, Ukrainy, Niemiec i USA. Studenci i studentki, bądź osoby, które w ciągu ostatnich 2 lat ukończyły studia. Wymagana znajomość języka angielskiego.
Co, gdzie i kiedy?
Akademia/Fellowship to całoroczny program aktywistyczny i mentorski realizowany w formie hybrydowej. Składa się on z dwóch części: intensywnego programu w okresie letnim (6.06 – 30.06.2022) oraz serii szkoleń jesienią i zimą. Językiem roboczym w części pierwszej jest wyłącznie język angielski.
“Nikt Nie Jest Nielegalny” to temat przewodni Akademii Praw Człowieka/Humanity in Action Warsaw Fellowship w 2022 r. W tym roku Akademia Praw Człowieka skupi się na sprawiedliwości społecznej i wykluczeniu mniejszości. Na przykładzie trwającego kryzysu humanitarnego na polsko-białoruskim pograniczu widać jak bardzo narracja i “język” kształtuje rzeczywistość, a kategoria „nielegalności” sprawia, że konkretnym grupom osób odmawia się podstawowych praw, empatii i wsparcia.
Dlatego program Akademii uwzględni to jak stereotypizujący i dehumanizujący język wpływa na dyskryminację ze względu na m.in.: płeć, rasę, klasę, orientację seksualną i niepełnosprawność. Przyjrzymy się również naszym własnym uprzedzeniom, patrząc z perspektywy różnych grup tożsamościowych oraz oferując krytyczne spojrzenie na współczesne wyzwania ochrony praw człowieka. Zastanowimy się jak skutecznie przeciwdziałać narastającej mowie nienawiści i motywowanych nią przestępstwom.
Co będziemy robić w trakcie Akademii i długofalowo?
Podczas Akademii będziemy badać i wdrażać innowacyjne strategie stosowane przez obrońców/czynie praw człowieka w odpowiedzi na nasilające się systemowe wykluczenie. Poznamy dobre praktyki w zakresie pracy na rzecz zmiany społecznej, intersekcjonalnego aktywizmu. Humanity in Action Polska wspiera uczestników/czki we wdrażaniu ich pomysłów na prospołeczne działania oraz umożliwia im długofalowy rozwój aktywistyczny w ramach naszej sieci. Wśród innowacyjnych projektów członków i członkiń naszej aktywistycznej sieci są m.in Kuchnia Konfliktu, festiwal filmów dokumentalnych autorstwa kobiet HER Docs, antydyskryminacyjny profil na Instagramie Queerowy Feminizm, czy Sieć Przyjaciół Zdrowia Psychicznego.
Więcej informacji dostępnych jest na stronie Organizatora.
Więcej informacji o Akademii i procesie rekrutacji.
Ze względu na COVID-19, Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania programu z przyczyn od nas niezależnych.
Informacje zostały nadesłane przez Organizatora.
Sięgnij po inne stypendia zagraniczne!
Wspieraj nas w serwisie Patronite.pl – dzięki wpłatom możemy rozwijać ten rzetelny, dostępny dla wszystkich portal edukacyjny o stypendiach!