Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie
ul. Świętojerska 5/7
00-236 Warszawa
tel. 22 860 00 66
youngdesign@instytutwzornictwa.com Konkurs Young Design 2022 Zaprojektuj dobrostan – nagradzamy najlepsze projekty inspirowane działalnością Ignacego Łukasiewicza. Young Design to konkurs dla młodych projektantów organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Kierowany jest do studentów i absolwentów wzornictwa, sztuki, grafiki, malarstwa i architektury. Uczestnicy konkursu mają możliwość bezpośredniego spotkania z przedstawicielami polskiego biznesu, sztuki i kultury tworzącymi Kapitułę Stypendialną. Podczas prezentacji projektant przedstawia nie tylko projekt, ale ma również możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i kompetencji niezbędnych do współpracy z przyszłymi pracodawcami. Prezentacja i umiejętność uzasadnienia projektowego jest jednym z kryteriów oceny finalistów. W tym roku Instytut czeka na projekty, które realizują ideę dobrostanu. Obecna edycja nawiązuje do bardzo wszechstronnej działalności patrona roku 2022 – Ignacego Łukasiewicza, który był jednocześnie farmaceutą, przedsiębiorcą, założycielem pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej i wynalazcą lampy naftowej, a przy tym rewolucjonistą i działaczem niepodległościowym. Tym samym jego działalność skupiała się na podnoszeniu jakości życia, dlatego właśnie hasłem przewodnim konkursu jest „dobrostan”. Zachęcamy młodych projektantów do zastanowienia nad współczesnym rozumieniem tego pojęcia i do prób wykorzystania designu w celu podnoszenia jakości naszego życia. Zwycięzca nagrody głównej otrzymuje Stypendium wysokości 20 000 zł. Przyznawane są także dodatkowe nagrody pieniężne ufundowane przez partnerów konkursu. Na zgłoszenia czekamy do 8 września.
instytutwzornictwa.com/young-design
Young Design 2022 – Rok Łukasiewicza
organizator:Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie
Young Design 2022 – Rok Łukasiewicza
Zaprojektuj dobrostan – konkurs nagradza najlepsze projekty inspirowane działalnością Ignacego Łukasiewicza.
Young Design to konkurs dla młodych projektantów organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Kierowany jest do studentów i absolwentów wzornictwa, sztuki, grafiki, malarstwa i architektury.
Uczestnicy konkursu mają możliwość bezpośredniego spotkania z przedstawicielami polskiego biznesu, sztuki i kultury tworzącymi Kapitułę Stypendialną. Podczas prezentacji projektant przedstawia nie tylko projekt, ale ma również możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i kompetencji niezbędnych do współpracy z przyszłymi pracodawcami. Prezentacja i umiejętność uzasadnienia projektowego jest jednym z kryteriów oceny finalistów.
W tym roku Instytut czeka na projekty, które realizują ideę dobrostanu. Obecna edycja nawiązuje do bardzo wszechstronnej działalności patrona roku 2022 – Ignacego Łukasiewicza, który był jednocześnie farmaceutą, przedsiębiorcą, założycielem pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej i wynalazcą lampy naftowej, a przy tym rewolucjonistą i działaczem niepodległościowym. Tym samym jego działalność skupiała się na podnoszeniu jakości życia, dlatego właśnie hasłem przewodnim konkursu jest „dobrostan”.
Zwycięzca nagrody głównej otrzymuje Stypendium wysokości 20 000 zł. Przyznawane są także dodatkowe nagrody pieniężne ufundowane przez partnerów konkursu.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie i wysłanie formularza zgłoszeniowego do 8 września 2022 roku.
Do formularza należy dołączyć poniższe dokumenty:
- Skan dyplomu – w przypadku absolwentów.
- Zaświadczenie z uczelni potwierdzające fakt studiowania ze wskazaniem roku i kierunku studiów – w przypadku studentów.
- CV uczestnika – dotyczy absolwentów i studentów.
- Projekt w wersji elektronicznej
Uczestnik zobowiązany jest zawrzeć w projekcie w wersji elektronicznej następujące elementy:
- projekt nawiązujący do tematu przewodniego zapisany w formie elektronicznej, w formacie JPG (jakość internetowa), lub PDF (może zawierać maksymalnie cztery wizerunki danego projektu/produktu, np. rysunki, szkice, renderingi lub zdjęcia),
- opis projektu zawierający: nazwę projektu/produktu, parametry produktu, wskazanie funkcji produktu wraz z opisem przeznaczenia,
- informacje dodatkowe istotne dla projektu.
Harmonogram
- 8 września 2022 r. – ostateczny termin nadsyłania projektów.
- 9 września 2022 r. – obrady Zespołu Ekspertów Organizatora, wybór 10 finalistów. Ogłoszenie Finalistów i poinformowanie Finalistów drogą elektroniczną o zakwalifikowaniu do finału i o prezentacji przed Kapitułą Stypendialną.
- 15 września 2022 r. – prezentacje finałowe przed Kapitułą Stypendialną oraz obrady Jury.
- 30 września 2022 r. – otwarcie wystawy, ogłoszenie Finalistów i wręczenie nagród podczas uroczystości w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.
Informacje pochodzą ze strony: instytutwzornictwa.com
Inne stypendia artystyczne znajdziesz w naszej wyszukiwarce.
Wspieraj nas w serwisie Patronite.pl – dzięki wpłatom możemy rozwijać ten rzetelny, dostępny dla wszystkich portal edukacyjny o stypendiach!