Stypendium im. Piotra Pawłowskiego
organizator:Fundacja Integracja
Stypendium im. Piotra Pawłowskiego
Wybrany stypendysta otrzyma 10 tys. zł. Aplikować można od 1 czerwca do 31 sierpnia br.
Piotr Pawłowski (1966–2018), założyciel Integracji i jej prezes, był człowiekiem o ogromnym potencjale, wielu talentach i charyzmie, przed którą ustępowały przeszkody z pozoru nie do pokonania. Szukamy jego następców. Ludzi, którzy zmieniają świat w swojej okolicy, którzy podobnie jak twórca Integracji, mają w sobie odwagę, by stawiać czoło wyzwaniom i brać na siebie odpowiedzialność. Chcemy ich wspierać, dlatego oferujemy Stypendium im. Piotra Pawłowskiego.
Wspólnymi siłami – wraz z Funduszem Podwójne Wyzwanie, Koalicją Liderzy Pro Bono oraz Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce – Integracja buduje żywy pomnik swojego założyciela: Fundusz Wieczysty im. Piotra Pawłowskiego.
Stypendium będzie co roku wypłacane ze środków tego Funduszu. Wybrany stypendysta otrzyma 10 tys. zł.
Jako, że na drodze samorozwoju, oprócz wsparcia finansowego, cenne jest także wsparcie mentorskie, to stypendysta będzie miał również możliwość skorzystać ze wskazówek i doświadczenia członków Koalicji Liderzy Pro Bono, którzy od lat realizując wolontariat kompetencji wspierają organizacje pozarządowe, ich liderów i ważne inicjatywy społeczne.
KTO MOŻE STARAĆ SIĘ O STYPENDIUM?
Oto 5 zasad stypendium:
PO PIERWSZE,
Organizatorzy szukają osób z niepełnosprawnością, uważają bowiem, że o tym, co jest do załatwienia, nikt nie wie tak wiele, jak ludzie, którzy na własnej skórze doświadczają trudności. To oni są świadomi, czego im najbardziej potrzeba, jaka zmiana powinna się wydarzyć, ale też często –
jak do niej doprowadzić.
PO DRUGIE,
szukamy osób w wieku 18-35 lat, a więc na początku drogi życiowej. Młodzi ludzie często inaczej patrzą na świat. Nie godzą się na to, co było i co jest. Chcą żyć inaczej, lepiej. Stypendium może być dla nich wsparciem pierwszego, najważniejszego, ale i najtrudniejszego kroku w realizacji założonego celu.
PO TRZECIE,
Organizatorzy szukają ludzi, którzy działają na rzecz innych osób z niepełnosprawnością, ich integracji społecznej i rozwoju. Którym nieobce są inicjatywy obywatelskie. Którzy zamiast mówić: „Załatwcie to za mnie” sami wezmą się do roboty, pracując na rzecz szerszej grupy osób z niepełnosprawnością.
PO CZWARTE,
Organizatorzy szukają osób działających w ramach organizacji pozarządowej. Życie Piotra Pawłowskiego pokazuje bowiem wyraźnie, że najwięcej osiągnąć można razem z innymi, gdy ścierają się pomysły i opinie, gdy można liczyć na wsparcie oraz wspólnie pracować i świętować sukcesy.
PO PIĄTE,
Organizatorzy szukają osób działających w małych miejscowościach, do 20 tys. mieszkańców. W dużych miastach jest zazwyczaj łatwiej o wsparcie w działaniach, znalezienie ludzi do współpracy, a także zapewnienie funduszy. Chcą dać szansę osobom z mniejszych ośrodków. Potrzeba zmian jest tam przecież tak samo silna. A może nawet silniejsza.
Formularz zgłoszeniowy dostępny jest od 1 czerwca do 31 sierpnia br.: http://www.stypendiumpiotra.pl/wniosek
Więcej informacji: www.stypendiumpiotra.pl
Informacje pochodzą ze strony: www.liderzyprobono.pl
A jeśli szukacie innej oferty stypendium, zajrzyjcie do naszej wyszukiwarki.