Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej
ul. Polna 40
00-635 Warszawa
biuro@nawa.gov.pl
nawa.gov.pl
Program stypendialny dla studentów i naukowców POLONISTA
organizator:Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej
Program stypendialny dla studentów i naukowców POLONISTA
Na podstawie art. 19 ust. 1 Ustawy o Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej z 7 lipca 2017 r. (Dz.U. z 11 sierpnia 2017 r. poz. 1530 ze zm.) Dyrektor Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej ogłasza nabór wniosków o udział w Programie stypendialnym dla studentów i naukowców POLONISTA – nabór 2020.
Cel Programu
Celem Programu jest upowszechnianie języka polskiego w świecie przez umożliwienie obcokrajowcom zainteresowanym językiem polskim i polską kulturą podjęcia studiów lub realizacji projektów badawczych w Polsce. Program adresowany jest do studentów studiów polonistycznych, polonoznawczych lub programów polskich realizowanych m.in. w ramach studiów slawistycznych (w zakresie języka polskiego, kultury polskiej i wiedzy o Polsce) oraz do naukowców z zagranicznych uczelni i instytucji naukowych.
Zakres tematyczny działań realizowanych w ramach Programu
Studenci – stypendyści NAWA mogą w czasie studiów na wybranej uczelni w Polsce rozwijać swoje zainteresowania polonistyczne przez doskonalenie znajomości języka polskiego, uczestniczenie w wykładach i zajęciach zgodnie z programem wybranych studiów, prowadzenie badań, realizację projektów naukowych, zbieranie materiałów do pracy naukowej lub dyplomowej, korzystanie z zasobów bibliotek uniwersyteckich i archiwów. Językiem studiów jest język polski.
Studenci zagranicznych uczelni mogą w ramach Programu realizować studia częściowe (jeden lub dwa semestry) lub pełne studia II stopnia. Uprawnieni do udziału w Programie są również laureaci i finaliści Olimpiady Literatury i Języka Polskiego organizowanej poza Polską, którzy mogą otrzymać stypendium NAWA na okres studiów polonistycznych I lub II stopnia na wybranej uczelni publicznej w Polsce.
Naukowcy, których przedmiotem badań jest język polski, polska literatura, kultura lub historia mogą realizować projekty badawcze, trwające od 3 do 12 miesięcy, w polskich uczelniach i instytucjach naukowych.
Termin składania wniosków: 6 marca – 30 kwietnia 2020
Wnioski należy składać za pośrednictwem systemu teleinformatycznego NAWA
Ogłoszenie wyników naboru nastąpi do 30 czerwca 2020 roku.
Informacje pochodzą ze strony: nawa.gov.pl