Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej
ul. Polna 40
00-635 Warszawa
tel. 22 390 35 00
wymiana@nawa.gov.pl
nawa.gov.pl
Program Zawacka NAWA – oferta przyjazdowa
organizator:Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej
Program Zawacka NAWA – oferta przyjazdowa
Celem Programu jest pogłębienie międzynarodowej współpracy akademickiej poprzez przyjazdy studentów, doktorantów, nauczycieli akademickich oraz naukowców do polskich instytucji szkolnictwa wyższego i nauki, na podstawie umów międzynarodowych zawartych pomiędzy Polską a wskazanymi w ogłoszeniu krajami partnerskimi.
O udział w Programie mogą ubiegać się:
- absolwenci szkół średnich, posiadający w momencie rozpoczęcia realizacji kształcenia w Polsce, świadectwo ukończenia szkoły, dające im prawo do podjęcia studiów w kraju wydania świadectwa na dowolnym kierunku i typie uczelni;
- studenci;
- absolwenci studiów wyższych ubiegający się o przyjęcie na kolejny stopień kształcenia, którzy uzyskali dyplom nie wcześniej niż w 2022 roku;
- osoby posiadające status doktoranta zgodnie z zasadami systemu szkolnictwa wyższego i nauki swojego kraju;
- naukowcy i nauczyciele akademiccy prowadzący badania lub dydaktykę w kraju biorącym udział w Programie, niemający zatrudniania w polskiej instytucji systemu szkolnictwa wyższego i nauki.
W ramach Programu uprawnione są przyjazdy, których celem jest:
- odbycie studiów pełnych lub częściowych w uczelniach nadzorowanych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego;
- kształcenie w szkole doktorskiej;
- pobyt naukowy, czyli np.: staż naukowy, wizyty studyjne, pozyskanie materiałów do pracy naukowej, prowadzenie w ośrodku goszczącym zajęć dydaktycznych, inne formy aktywności naukowej lub akademickiej powiązane z realizacją studiów, pracy doktorskiej lub pracy naukowej.
Program otwarty jest dla studentów, doktorantów i pracowników uczelni oraz instytutów badawczych, reprezentujących wszystkie dziedziny nauki, chyba że dana umowa międzynarodowa stanowi inaczej.
We wniosku wnioskodawca przedstawia jedno lub więcej działań, które zamierza zrealizować w polskim ośrodku goszczącym. Wskazuje ich cele, znaczenie dla podejmowanych studiów lub rozwoju kariery naukowej oraz uzasadnia wybór ośrodka goszczącego dla planowanych działań.
Osoby zainteresowane udziałem w Programie składają wnioski do instytucji partnerskich w swoich krajach zgodnie z ich zasadami i terminami.
Lista krajów, z których można przyjechać w ramach Programu, wraz z opisem dostępnych form pobytu w Polsce, informacją o kraju wypłacającym stypendium i kontaktem do instytucji partnerskiej stanowi załącznik 1. do Ogłoszenia.
Zagraniczne instytucje partnerskie do dnia 30 kwietnia 2024 r. przekazują Agencji listy rekomendowanych kandydatów (dalej „wnioskodawca”).
Lista wnioskodawców z danego kraju powinna zawierać następujące dane:
- imię;
- nazwisko;
- płeć;
- data urodzenia;
- e-mail wnioskodawcy;
- ośrodek goszczący w Polsce, w którym wnioskodawca zamierza realizować pobyt[3];
- forma pobytu, o którą ubiega się wnioskodawca.
Po otrzymaniu list od zagranicznych instytucji partnerskich, NAWA przekazuje wnioskodawcom informacje o sposobie i terminie rejestracji (złożenia wniosku) w Systemie teleinformatycznym Agencji.
Informacje pochodzą ze strony: nawa.gov.pl
W naszych bazach można znaleźć także inne oferty stypendiów naukowych.
Spodobało Ci się to ogłoszenie? Wesprzyj nas, żebyśmy mogli dodawać ich jeszcze więcej!