Watchout Studio Sp. z o.o.
ul. Obserwatorów 7
02-000 Warszawa
tel. 785 801 006
HELLO@KONKURSWYOBRAZSOBIE.PL
konkurswyobrazsobie.pl/
Konkurs na pomysły na film „Wyobraź sobie”
organizator:Watchout Studio Sp. z o.o.
Konkurs na pomysły na film „Wyobraź sobie”
Zgłoś swój pomysł na film i wygraj nagrody pieniężne oraz udział w warsztatach z uznanymi filmowcami z możliwością zaprezentowania pomysłu producentom z Polskiej Gildii Producentów i realną szansą na ekranizację.
Wszystkie prawa do pomysłów zgłoszonych w konkursie pozostaną własnością ich autorów.
NAGRODY GŁÓWNE
- I MIEJSCE – 35.000 ZŁ
- II MIEJSCE – 30.000 ZŁ
- III MIEJSCE – 25.000 ZŁ
W czasie finałowej Gali poznamy autorów trzech zwycięskich prac, który otrzymają Nagrody Konkursu Wyobraź Sobie za pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Proces wyłonienia najlepszych prac składa się z trzech etapów. Wszystkie zgłoszone prace przechodzą wstępną selekcję formalną i jakościową. Następnie zostaną przekazane do oceny przez Kapitułę Konkursu, która dokonuje wyboru finałowych treatmentów. Następnie jury zapoznaje się z wyselekcjonowanymi pomysłami i podczas tajnego głosowania dokonuje wyboru.
DODATKOWO
Wszystkie zgłoszone pomysły filmowe będą dostępne przez okres trzech miesięcy na specjalnej platformie, do której dostęp będą mieli producenci filmowi z Polskiej Gildii Producentów. Będą oni mieli możliwość zapoznać się z treścią każdego z treatmentów i nawiązać kontakt z autorem pomysłów. Chcemy stworzyć miejsce, gdzie każda historia będzie mogła zyskać szansę na rozwój i ekranizację. Konkurs Wyobraź Sobie ma być pomostem łączącym świat historii ze światem kina.
Organizatorem konkursu jest Watchout Studio Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.
Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich.
Osoby zainteresowane udziałem w konkursie powinny przedstawić swój pomysł na pełnometrażowy film fabularny.
Pomysł na film należy przedstawić w formie treatmentu.
„ Treament to opis filmu zawierający zapis przebiegu fabuły, akcji filmu. Powinien być napisany w sposób zrozumiały, powinien oddać sedno historii i zarysować dobrze całą historię. Ważnym jest, by w takim dokumencie opisać bohaterów, przedstawić ich sylwetki, osobowość i ukazać ich charakter. Należy pokazać ich w kontekście historii oraz relacji z pozostałym bohaterami przyszłego filmu.
[…] Treatment jest początkiem drogi do rozbudowanego scenariusza. Na około 9-15 stronach trzeba nakreślić przesłanie filmu, zainteresować nim producentów, reżyserów, scenarzystów by uwierzyli w historię.”
Informacje pochodzą ze strony: konkurswyobrazsobie.pl
Spodobało Ci się to ogłoszenie? Wesprzyj nas, żebyśmy mogli dodawać ich jeszcze więcej!