27.03.2023
Stypendia Przyszłości II – publikacja już dostępna!
Czym są „Stypendia Przyszłości II”?
Pierwszy cykl spotkań pt. „Stypendia Przyszłości” powstał w 2021 roku. Pod tym hasłem ukryliśmy ważne dla nas pytania: „Jakich stypendiów przyszłości chcemy? Jaka przyszłość czeka programy stypendialne w Polsce?”. Więcej informacji o I edycji cyklu znajdziecie w tym artykule.
„Stypendia Przyszłości” to dla nas przestrzeń do spotkań, rozmów, dyskusji i zadawania pytań wszystkim, którym edukacja nie jest obojętna i którzy postanowili wspierać ją właśnie za pomocą stypendiów. W 2022 roku udało nam się kontynuować naszą wizję spotkań i po raz kolejny przychodzimy do Was z dobrymi wieściami:
nasza druga edycja cyklu również została podsumowana darmową, ogólnodostępną publikacją!
Zainteresuje ona wszystkich, którzy:
- tworzą programy stypendialne lub myślą o stworzeniu stypendium,
- związani są z edukacją i szkolnictwem w Polsce,
- pracują w jednostkach samorządowych,
- są stypendystami lub absolwentami programów stypendialnych,
- są dziennikarzami – szczególnie związanymi z tematami dotyczącymi edukacji.
Stypendia to dla Was ciekawy temat? Zatem nasza publikacja na pewno sprawdzi się jako ciekawa i rozwojowa lektura! 🙂
Zapraszamy Was ciepło do lektury publikacji Stypendia Przyszłości II. Praktyczny poradnik o programach stypendialnych. Poradnik jest podsumowaniem cyklu spotkań Stypendia Przyszłości II, nad którym patronat medialny objął portal NGO.pl. Dziękujemy!
Co znajduje się w publikacji?
Poradnik zawiera w sobie podsumowanie wszystkich naszych spotkań. Jest on także rozwinięciem tematów, które poruszaliśmy, a także zebraniem dobrych praktyk realizowanych przez programy stypendialne, z których organizatorami mieliśmy przyjemność rozmawiać. Co ważne, poradnik ma wyjątkowy charakter – powstał dzięki współpracy grona instytucji i osób z całej Polski! Szczególne podziękowania kierujemy do przedstawicieli organizacji, którzy zgodzili się podzielić swoimi praktykami i poradami na temat prowadzenia programu stypendialnego. Dziękujemy jednocześnie za wsparcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, która jest partnerem portalu MojeStypendium.pl.
Poniżej prezentujemy Wam tematy poruszone w poradniku oraz programy stypendialne, które w 2022 roku podzieliły się z nami swoim doświadczeniem i wnioskami z realizacji stypendiów.
Wpływ pandemii na programy stypendialne
Czego nauczyła nas pandemia? Jak wpłynęła na programy stypendialne w Polsce? Co było szczególnie ważne w czasie jej trwania? To właśnie na te pytania odpowiadamy w pierwszej części publikacji.
Swoim doświadczeniem w temacie radzenia sobie z doświadczeniem pandemii podzielili się z nami organizatorzy:
Narzędzia cyfrowe w programach stypendialnych
Drugim tematem, który poruszaliśmy na spotkaniach, a który jest jednocześnie drugą częścią publikacji jest temat narzędzi cyfrowych i ich wykorzystania w programach stypendialnych. Do czego najczęściej służą w organizacji programów stypendialnych? Jakie wyzwania niesie za sobą transformacja cyfrowa? Jakie są korzyści z korzystania z narzędzi cyfrowych i jak wygląda proces ich wdrażania?
Wnioskami i dobrymi praktykami z wdrażania narzędzi cyfrowych podzielili się z nami organizatorzy programów:
Wsparcie psychologiczne oraz mentoring
W trzeciej i ostatniej części publikacji odpowiadamy na takie pytania: Jakie znaczenie ma wsparcie psychologiczne i wzmacnianie stypendystów? Jak robić to mądrze i od czego zacząć? Jakie są dobre praktyki, z których możemy brać przykład niosąc wsparcie stypendystom?
O tym, jak wygląda wsparcie psychologiczne i jakie niesie za sobą korzyści i wyzwania podzielili się z nami organizatorzy:
Życzymy Wam owocnej i inspirującej lektury!
Pomóżcie nam nieść szeroko wieści o publikacji!
Żeby zapoznać się z naszą publikacją, wystarczy, że klikniecie obrazek poniżej. 🙂 Zapraszamy do lektury oraz dzielenia się informacjami o naszym poradniku. Będziemy wdzięczni za każdą wzmiankę na jej temat, by dotrzeć do jak największej liczby czytelników, dlatego udostępniamy Wam folder z materiałami promocyjnymi. Znajdziecie w nim grafiki, notatkę prasową oraz propozycję posta na temat poradnika. Z góry dziękujemy za pomoc w informowaniu o publikacji!
Jeśli publikacja była dla was cennym źródłem informacji, zapraszamy do wsparcia portalu MojeStypendium.pl na Patronite.pl. Dzięki waszym wpłatom możemy rozwijać ten rzetelny, dostępny dla wszystkich portal edukacyjny o stypendiach!
Fundacja Dobra Sieć nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte przez użytkowników serwisu na podstawie informacji opublikowanych na stronach www.mojestypendium.pl. Rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstów zamieszczanych w serwisie www.mojestypendium.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych bez podania źródła wymaga zgody serwisu www.mojestypendium.pl.