Grafika do artykułu, zawiera abstrakcyjną kompozycję geometryczną i tytuł artykułu.

30.03.2022

Publikacja „Stypendia przyszłości” już dostępna!

Stypendia przyszłości

Hasło „Stypendia przyszłości” przyświeca cyklowi wydarzeń, które realizujemy od 2021 roku. Spotykamy się z organizatorami programów stypendialnych, dyskutujemy, analizujemy i zastanawiamy się, jak wygląda system stypendialny w Polsce. Jak zmieniają się stypendia? O czym warto pamiętać? O jakich stypendiach przyszłości marzymy?

Efektem tych owocnych rozmów i refleksji jest najnowsza, bezpłatna broszura Fundacji Dobra Sieć pn. „Stypendia przyszłości. praktyczny poradnik o programach stypendialnych”!

Co ważne, poradnik ten ma wyjątkowy charakter – powstał dzięki współpracy grona instytucji i osób z całej Polski! Szczególne podziękowania kierujemy do przedstawicieli organizacji, którzy zgodzili się podzielić swoimi praktykami i poradami na temat prowadzenia programu stypendialnego. Dziękujemy jednocześnie za wsparcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, która jest partnerem portalu MojeStypendium.pl. A nad całym cyklem spotkań „Stypendia przyszłości” patronat medialny objął portal NGO.pl. Dziękujemy!

A zatem jeśli:

  • interesujesz się edukacją i systemem stypendialnym,
  • jesteś przedstawicielem/ką organizacji przyznającej stypendia,
  • reprezentujesz instytucję, która rozważa otwarcie programu stypendialnego, rozwojowego lub edukacyjnego,
  • jesteś stypendyst(k)ą lub absolwentem/tką programu stypendialnego,
  • jesteś dziennikarzem/rką…

… ta publikacja jest dla ciebie!

Promocja programów stypendialnych

W jaki sposób promować programy stypendialne? Jakich kanałów promocji używać? O czym warto pamiętać, a czego należy unikać? Jakie są dobre praktyki i sukcesy promocyjne wśród organizacji przyznających stypendia w Polsce? Na te i inne pytania odpowiadamy w pierwszej części poradnika.

Dodatkowo, bezcennymi historiami podzielili się organizatorzy:

Diagnoza i ewaluacja programów stypendialnych

Co daje diagnoza i ewaluacja programu stypendialnego? Czym charakteryzuje się dobra diagnoza? W jaki sposób możemy mierzyć efektywność programu stypendialnego? I ile to kosztuje? Na te i inne pytania znajdziecie zaś odpowiedź w części poświęconej diagnozie i ewaluacji programów stypendialnych. Nie zabraknie także ciekawych, inspirujących wypowiedzi organizatorów:

Budowanie relacji ze stypendystami i z absolwentami programów stypendialnych

Zaś w trzeciej, ostatniej części publikacji opisujemy budowanie relacji ze stypendystami i z absolwentami programów stypendialnych. To przecież właśnie oni są odbiorcami inicjatyw, to ich chcemy wspierać, budując stypendia przyszłości. Zachęcamy więc koniecznie do lektury na temat tego, o czym pamiętać i czego się wystrzegać w komunikacji z naszymi odbiorcami. Dodatkowo, bezcennymi historiami podzielili się organizatorzy:

A zatem – życzymy owocnej lektury!

Jeśli publikacja była dla was cennym źródłem informacji, zapraszamy do wsparcia MojeStypendium.pl na Patronite.pl. Dzięki waszym wpłatom możemy rozwijać ten rzetelny, dostępny dla wszystkich portal edukacyjny o stypendiach. Twórzmy wspólnie wspaniałe stypendia przyszłości! 🙂 

Okładka publikacji: abstrakcyjna kompozycja geometryczna i tytuł

Fundacja Dobra Sieć nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte przez użytkowników serwisu na podstawie informacji opublikowanych na stronach www.mojestypendium.pl. Rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstów zamieszczanych w serwisie www.mojestypendium.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych bez podania źródła wymaga zgody serwisu www.mojestypendium.pl.