25.12.2024
Bestsellery 2024: najpopularniejsze artykuły
Czytaliście już jakie stypendia były w mijającym roku najbardziej popularne? Tym razem zaprezentujemy Wam najpopularniejsze artykuły!
Jeśli 2024 rok minął Wam szybciej, niż zdążyliście zauważyć, a portal MojeStypendium.pl zniknął z Waszej listy regularnych odwiedzin, nie martwcie się. Końcówka roku to dobry moment, by nadrobić zaległości i zaczerpnąć inspiracji na nadchodzące miesiące. Czas na podsumowania, ale też na wyznaczanie nowych celów – z naszą pomocą stanie się to prostsze!
Przez cały rok na MojeStypendium.pl publikowaliśmy artykuły, które nie tylko informowały, ale też motywowały i wspierały w podejmowaniu decyzji. Od praktycznych poradników po historie sukcesu – każdy z nich miał coś wyjątkowego do zaoferowania.
Nie zapominajcie– wiele z naszych porad jest uniwersalnych i wciąż aktualnych. Koniec roku to świetny moment, by sięgnąć po te wskazówki i przemyśleć, jak możesz wykorzystać je w swoim życiu. MojeStypendium.pl to więcej niż tylko baza danych o stypendiach. To Twój przewodnik, który pomaga uporządkować marzenia i zamienić je w realne plany.
TOP 5 – najpopularniejsze artykuły w 2024 roku
Jesteśmy bardzo dumni z tej selekcji, gdyż dotyczy oryginalnych publikacji, tworzonych przez nasz zespół, we wsparciu ekspertów. Przyznamy też, że popularność niektórych artykułów była dla nas miłym zaskoczeniem. Które z nich już znacie? 🙂
TOP1
Niezmiennie na pierwszym miejscu od wielu miesięcy znajduje się artykuł ,,Jaka średnia ocen do stypendium”. Wymagana średnia ocen do stypendium zależy od różnych czynników, takich jak poziom kształcenia, regulamin programu stypendialnego oraz poziom innych kandydatów. Progi średniej mogą wynosić od 3.5 do nawet 6.0, ale często średnia ocen to tylko jeden z wielu elementów oceny, obok osiągnięć, udziału w wolontariacie czy sytuacji materialnej. Zachęcamy do podejmowania prób aplikacji, nawet jeśli wymagania wydają się trudne, oraz do kontaktu z organizatorami stypendiów w celu uzyskania dodatkowych informacji.
Jeśli ten temat jest dla Was interesujący polecamy także:
- jaka średnia ocen do stypendium dla studentów (ten tekst także zebrał bardzo dobre wyniki)
- Jakie są kryteria ubiegania się o stypendia?
- Jak zdobyć stypendium w kilku krokach?
TOP2
Drugim najpopularniejszym artykułem na naszym portalu okazały się ,,Stypendia dla maturzystów”. Tekst przedstawia programy stypendialne skierowane do tegorocznych absolwentów szkół średnich, zwłaszcza z mniejszych miejscowości i rodzin o niższych dochodach. Wśród nich wyróżniliśmy między innymi:
- Fundusz Stypendialny Grupy Pracuj, oferujący wsparcie dla studentów kierunków informatycznych i technologicznych,
- Program Stypendiów Pomostowych, przeznaczony dla osób z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców, które osiągnęły dobre wyniki na maturze. Oba programy mają na celu ułatwienie młodym ludziom rozpoczęcia studiów na renomowanych uczelniach w Polsce.
Matura się zbliża? Wybieracie się na studia? Mamy dla Was jeszcze kilka interesujących tekstów:
- Jak wygląda rok szkolny dla maturzystów? Kompleksowy przewodnik
- Stypendium rektora dla studentów
- Problemy finansowe studentów, a stypendia
TOP3
Ta pozycja trzyma się mocno we wszystkich zestawieniach od dobrych kilku lat! To dla nas ważny sygnał. Wiele z Was marzy o sportowym sukcesie i widzi stypendium jako krok do osiągnięcia tego celu. Co nas, zresztą, bardzo cieszy. Mówimy o tekście: ,,Stypendium sportowe – jak je zdobyć”. Artykuł przedstawia, czym są stypendia sportowe, kto je przyznaje oraz jak skutecznie aplikować o wsparcie finansowe dla rozwoju kariery sportowej, wskazując m.in. na programy samorządowe, fundacje sportowe i hybrydowe inicjatywy stypendialne. Zawiera także praktyczne porady dotyczące wyszukiwania ofert stypendialnych, sezonowości naborów oraz możliwości zdobycia dodatkowego finansowania poprzez sponsorów i uczelnie.
Mamy jeszcze parę propozycji dla sportowców:
- Jak dostać stypendium sportowe? (zaktualizowana wersja powyższego wpisu)
- Stypendium sportowe – popularne i niepopularne dyscypliny
TOP4
Nr 4 na naszej liście to bardzo ważny artykuł ,,Prawo, a stypendia”. Tekst został napisany we współpracy z radcą prawnym Tomaszem Klemtem. Stypendia w Polsce mogą być zwolnione z podatku, o ile spełniają określone warunki, a pobieranie stypendium na kilku kierunkach jest ograniczone z wyjątkiem szczególnych przypadków. Artykuł podkreśla także różnice w dokumentacji i zasadach dotyczących cudzoziemców ubiegających się o stypendia w Polsce. Sprawdźcie też ,,krajowe stypendia i konkursy dla prawników”
TOP5
Nasze zestawienie najpopularniejszych artykułów zamyka tekst z nieco innej beczki. Mowa o ,,Fiński system edukacji – utopia?”. Fiński system edukacji jest ceniony na całym świecie za innowacyjne podejście, stawiające na równość, zaufanie do nauczycieli i naturalny rozwój dzieci, zamiast rywalizacji czy nadmiernego obciążenia testami. Kluczowe reformy, jak obowiązkowa edukacja powszechna, autonomiczna rola nauczycieli i indywidualne podejście do ucznia, przyniosły spektakularne efekty w rankingach globalnych. Choć nie wszystko da się przenieść na grunt polski, elementy takie jak ograniczenie presji ocen i bardziej partnerskie relacje z nauczycielami mogłyby być inspiracją dla zmian.
Artykuł ten rozpoczął serię opisującą systemy edukacji z całego świata. Przeczytajcie też:
- Światowy lider. Jaki jest system edukacji w Singapurze?
- System edukacji w Estonii. Tak jak u nas, tylko lepiej?
- Jak wygląda system edukacji w USA?
- Najlepszy system edukacji na świecie?
Postawienia noworoczne na 2025
Kto z nas nie myślał czasem o postanowieniach noworocznych… Cóż, niezależnie, czy je lubisz, czy też nigdy nie zwracałeś/aś na nie uwagi, mamy kilka pomysłów dla Ciebie na 2025 rok.
Po pierwsze, śledź nas w newsletterze, na naszym Instagramie i na Facebooku! Dzięki temu zawsze będziesz trzymać rękę na pulsie. Pomoże Co to w pamiętaniu o tym, jak ważny jest Twój rozwój i sięganie po marzenia!
Po drugie, zaglądaj do naszego kalendarium stypendialnego! Pssst, zdradzam tajemnicę, że było ono w TOP5 najpopularniejszych treści na stronie. 🙂
Po trzecie, raz w miesiącu zaglądaj do naszych baz – pamiętaj, że codziennie skrupulatnie pracujemy nad ich rozbudową, a nabory stypendialne, konkursowe i stażowe pojawiają się i znikają w szybkim tempie. 😉
Po czwarte, zrób coś dobrego. 🙂 Dołącz do grona Patronek i Patronów, by mieć wpływ na dalszy rozwój Mojego Stypendium. Dobro wraca!
Dziękujemy, że jesteś z nami i życzymy Ci wielu sukcesów w 2025 roku! 🙂
Fundacja Dobra Sieć nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte przez użytkowników serwisu na podstawie informacji opublikowanych na stronach www.mojestypendium.pl. Rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstów zamieszczanych w serwisie www.mojestypendium.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych bez podania źródła wymaga zgody serwisu www.mojestypendium.pl.