7.08.2022
Nowe zestawienie funduszy dla organizacji stypendialnych
Dlaczego zestawienie funduszy na portalu?
Otóż chcemy wspierać instytucje, które prowadzą programy stypendialne. Jedną z misji naszej organizacji jest popularyzacja systemu stypendialnego i pomoc organizacjom, które udzielają pomocy stypendialnej. Dlatego też, już po raz kolejny, przedstawiamy poniżej zestawienie aktualnych funduszy wraz z rekomendacjami dalszych źródeł informacji. Niezmiennie trzymamy kciuki za rozwój mądrych, nowoczesnych programów stypendialnych!
Aktualne zestawienie funduszy
Zestawienie funduszy krajowych
Na początek przedstawiamy zatem pięć aktualnie trwających naborów – konkursów o zasięgu krajowym. Mamy nadzieję, że to zestawienie funduszy dla organizacji zainspiruje Was do działania!
Po pierwsze, tylko do 16 sierpnia Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji akceptuje zgłoszenia w II rekrutacji na Grantobiorców do projektu „Szansa – nowe możliwości dla dorosłych”. Jest on realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER), współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Chodzi zaś o wsparcie edukacyjne osób dorosłych o niskich umiejętnościach podstawowych. Co ważne, maksymalna kwota grantu wynosi 500 000 złotych (100% uprawnionych wydatków).
Szczegółowe informacje o naborze
Po drugie, Wydział Edukacji Urzędu Miasta Gdyni do 19 sierpnia czeka na oferty w ramach konkursu na realizację zadania publicznego „Kształtowanie kompetencji kluczowych u dzieci i młodzieży”. Co istotne, cała pula środków to 80 000 złotych.
Po trzecie, w ramach programu Aktywni Obywatele Fundusz Krajowy, do 5 września trwa nabór w Konkursie dotacyjnym „Media dla demokracji”. Konkurs ten jest skierowany do organizacji społecznych. Dotacje mogą wynosić od 70 000 do 137 500 euro i dotyczyć ziałań służących wzmocnieniu mediów w Polsce – zwłaszcza lokalnych i obywatelskich. Wnioski przyjmowane są zaś w Internetowym Systemie Wniosków.
Po czwarte, Fundacja TechSoup zaprasza organizacje pozarządowe do zgłaszania pomysłów na wydarzenia dot. kodowania dla dzieci i młodzieży. Do 14 września trwa nabór, w ramach które można otrzymać grant w wysokości 400 euro.
Po piąte, Fundusz Inicjowania Rozwoju do 15 września czeka na zgłoszenia w Konkursie na najlepsze pomorskie innowacje międzysektorowe. Chodzi o inicjatywy realizowane wspólnie przez organizację pozarządową, biznes i instytucję publiczną. Co ważne, najlepsze inicjatywy zostaną zaproszone do Akceleratora Innowacji Międzysektorowych, który zakłada wsparcie finansowe, edukacyjne oraz merytoryczne.
Zestawienie funduszy międzynarodowych
Ponadto, poniżej zebraliśmy kilka otwartych konkursów w ramach wsparcia międzynarodowego, które może wesprzeć działania edukacyjne i prospołeczne. Wierzymy, że aktualne zestawienie funduszy zagranicznych wesprze istotne działania organizacji przyznających stypendia czy samych stypendystów.
Po pierwsze, 7 września mija termin składania wniosków w programie Kreatywna Europa: News – Journalism Partnerships. Chodzi o wsparcie działań dotyczących zachowania wolności prasy oraz jej pluralizmu, a także rozwoju umiejętności korzystania z mediów. Co istotne, działania powinny dotyczyć min. jednego z priorytetów: Wspólna transformacja biznesowa i/lub Wspólne projekty dziennikarskie.
Oryginalne ogłoszenie w języku angielskim
Po drugie, w ramach Programu Erasmus+ 20 września mija najbliższy termin naboru na Wirtualne wymiany w szkolnictwie wyższym i wśród młodzieży. W akcji tej stosuje się model finansowania za pomocą kwot ryczałtowych, a maksymalny budżet to 500 000 euro.
Po trzecie, Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży zaprasza do aplikacji w programie PNWM Eksperyment Wymiana. Celem inicjatywy jest to, by młodzi ludzie z Polski i Niemiec wspólnie, kreatywnie zajęli się zagadnieniami z zakresu nauk ścisłych, technologii, inżynierii. Wnioski o dotację na projekty mogą składać instytucje pracujące z młodzieżą w terminie do 30 września.
Po czwarte, w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności do 4 października można ubiegać się o Projekty Solidarności 2022 – środki na lokalne działania. W ramach Programu osoby w wieku 18-30 lat mogą realizować Projekty Solidarności. Co istotne, projekty mogą – lecz nie muszą – być wspierane przez różnego rodzaju organizacje. Przede wszystkim projekt ma być autorską koncepcją młodych osób i wychodzić naprzeciw potrzebom społeczności lokalnej.
Po piąte, również do 4 października trwa nabór wniosków o Partnerstwa na małą skalę w programie Erasmus+. Chodzi o wymianę dobrych praktyk, współpracę w działaniach międzynarodowych nowych, mniej doświadczonych organizacji. Partnerstwa te powinny stanowić dla organizacji pierwszy krok w kierunku nawiązania współpracy na szczeblu europejskim. W projekcie powinny uczestniczyć zaś co najmniej dwie organizacje pochodzące z dwóch krajów programu.
Zestawienie funduszy – inne źródła
Zaś na koniec zapraszamy także do lektury innych zestawień dotyczących finansowego wsparcia, w tym:
- portalu NGO.pl
- serwisu Eurodesk.pl
- fanpage’u Konkursy dla NGO.
A jeśli chcielibyście być na bieżąco z informacjami dla organizatorów programów stypendialnych, zachęcamy do śledzenia działu artykułów. Już niebawem rozpoczniemy cykl wirtualnych spotkań dla Was – stay tuned! 🙂
Fundacja Dobra Sieć nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte przez użytkowników serwisu na podstawie informacji opublikowanych na stronach www.mojestypendium.pl. Rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstów zamieszczanych w serwisie www.mojestypendium.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych bez podania źródła wymaga zgody serwisu www.mojestypendium.pl.