Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne
Av. Auguste-Piccard 1
CH – 1015 Lausanne
tel. +4121 693 46 42
research@epfl.ch
www.epfl.ch
Stypendium doktoranckie EPFLglobaLeaders 2022
organizator:Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne
Stypendium doktoranckie EPFLglobaLeaders 2022
EPFLglobaLeaders jest nowym programem stypendialnym dla doktorantów, który finansuje początkujących naukowców, aby stali się liderami transformacji w kierunku zrównoważonego rozwoju społeczności. Z różnorodnego programu szkoleniowego skorzysta czterdziestu ośmiu doktorantów – wlicza się w to również okres praktyk w sektorze pozaakademickim.
Stypendia EPFLglobaLeaders obejmują każdą dyscyplinę, która jest przedmiotem zainteresowań badań EPFL. Program skierowany jest do aplikantów, którzy wyrażają chęć udziału w jednym z 22 programów doktoranckich dostępnych na EPFL.
EPFLglobaLeaders obejmuje współpracę z sektorem pozaakademickim. Na program składa się pobyt w sektorze pozaakademickim od 3 do 12 miesięcy. Dodatkowo, organizatorzy zachęcają do (formalnej bądź nieformalnej) współpracy z osobą spoza środowiska akademickiego w celu nadzoru pracy dyplomowej.
W trakcie zdobywania naukowych umiejętności podczas studiów doktoranckich, stypendyści EPFLglobaLeaders skorzystają również z programu treningowego dla liderów.
Czas trwania stypendium doktoranckiego EPFLglobaLeaders wynosi 48 miesięcy (4 lata). Stypendium składa się z miesięcznego wynagrodzenia dla doktoranta wynoszącego 1 935 € i jest udzielane na okres czterdziestu ośmiu miesięcy. Dodatkowe współfinansowanie nie może pochodzić z innych źródeł związanych z H2020/Horizon Europe ,a kandydat musi ponieść koszty związane z jego inną działalnością (np. wydatki związane z prowadzeniem prac badawczych, wyposażenie, koszty podróży, konferencje, itp.).
Badania finansowane w ramach programu EPFLglobaLeaders mogą być prowadzone jedynie na kampusach EPFL w Lozannie, Genewie, Neuchâtel, Valais bądź Fryburgu.
Kryteria kwalifikacyjne są następujące:
1. Do programu aplikować mogą obywatele każdego państwa.
2. Przed podpisaniem umowy o pracę aplikanci muszą posiadać tytuł magistra (lub równoważny).
3. Aplikanci muszą być Early Stage Researchers (początkującymi badaczami) do chwili podpisania umowy o pracę, nie mogli ukończyć więcej niż czterech lat badań naukowych prowadzonych w pełnym wymiarze czasu pracy oraz nie mogli uzyskać wcześniej tytułu doktora.
4. Aplikanci muszą spełnić wymagania Marie Skłodowska-Curie Actions (MSCA) w zakresie mobilności międzynarodowej oraz nie mogą być mieszkańcami Szwajcarii lub prowadzić głównej działalności (m.in. praca, studia) w tym kraju przez ponad 12 miesięcy w ciągu ostatnich 3 lat poprzedzających termin naboru. Dopuszcza się wyjątki od powyższych zasad w celu zapewnienia równych szans kandydatom, których kariera naukowa została przerwana. Dlatego też, czas spędzony w ramach procedury uzyskania statusu uchodźcy na podstawie Konwencji Genewskiej, obowiązkowej służby państwowej, urlopu macierzyńskiego i/lub krótkich pobytów, takich jak wakacje, nie jest brany pod uwagę.
Trzeci nabór rusza 1 marca 2022 r. Termin wysłania aplikacji upływa 15 maja 2022 o 17:00 czasu środkowoeuropejskiego. Stypendium musi rozpocząć się najwcześniej 1 listopada 2021 r. a najpóźniej 1 marca 2022 r.
Po więcej informacji o tym, jak aplikować do programu EPFLglobaLeaders, odwiedź link z zasadami aplikowania.
Informacje pochodzą ze strony: www.epfl.ch
Tłumaczenie Anna Wasilewska
W naszej bazie znajdziesz także inne stypendia zagraniczne!
Wspieraj nas w serwisie Patronite.pl – dzięki wpłatom możemy rozwijać ten rzetelny, dostępny dla wszystkich portal edukacyjny o stypendiach!