Do 28 lutego uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mają czas na składanie wniosków o stypendia.
Nabór prowadzony do tego dnia w Urzędzie Gminy Kleszczów dotyczy stypendiów motywacyjnych za szczególne osiągnięcia uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz stypendiów socjalnych dla uczniów szkół ponadpodstawowych.
Wnioski o stypendia motywacyjne za I semestr roku szkolnego 2021/2022 uczniowie mogą składać do 28 lutego 2022 r.
Stypendia motywacyjne za wyniki w nauce dla uczniów szkół podstawowych i szkoły ponadpodstawowej prowadzonej przez Gminę Kleszczów są wypłacane bezpośrednio przez szkołę, do której uczęszcza uczeń.
W Urzędzie Gminy w Kleszczowie są natomiast przyjmowane wnioski o wypłatę stypendiów motywacyjnych za szczególne osiągnięcia w zawodach sportowych, turniejach, konkursach lub olimpiadach.
Stypendia przyznawane są uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych za uzyskiwanie szczególnych osiągnięć w olimpiadach, konkursach, turniejach, zawodach sportowych lub artystycznych indywidualnie lub zespołowo, co najmniej na szczeblu:
- powiatowym – za zajęcie miejsca 1 – 3 w klasyfikacji ogólnej,
- rejonowym – za zajęcie miejsca 1 – 3 w klasyfikacji ogólnej,
- wojewódzkim – za zajęcie miejsca 1 – 6 w klasyfikacji ogólnej,
- krajowym – za zajęcie miejsca 1 – 20 w klasyfikacji ogólnej,
- międzynarodowym – za zajęcie miejsca 1 – 20 w klasyfikacji ogólnej.
Uczniowie szkół ponadpodstawowych mieszkający i zameldowani na terenie gminy Kleszczów, mogą do 28 lutego 2022 r. starać się o przyznanie stypendium socjalnego na drugi semestr roku szkolnego 2021/2022. Takie stypendium przysługuje:
- niepracującym uczniom szkół ponadpodstawowych, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, mającym stałe zameldowanie na terenie Gminy Kleszczów od co najmniej 1 roku (jeśli dochód na członka rodziny nie przekracza kwoty 674 zł netto).
- niepracującym uczniom szkół ponadpodstawowych z orzeczonym umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności, mającym stałe zameldowanie na terenie Gminy Kleszczów od co najmniej 1 roku, bez względu na dochód przypadający na członka rodziny.