Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce
ul. Długie Pobrzeże 30
80-888 Gdańsk
tel. 58 302 92 05
konkurs@zpf.pl
zpf.pl
Konkurs VERBA VERITATIS z zakresu etyki biznesu
organizator:Związek Przedsiębiorstw Finansowych i Akademia Leona Koźmińskiego
Konkurs VERBA VERITATIS z zakresu etyki biznesu
Związek Przedsiębiorstw Finansowych oraz Akademia Leona Koźmińskiego mają przyjemność ogłosić XVI edycję konkursu VERBA VERITATIS na najlepszą pracę z zakresu etyki biznesu. Dla zwycięzców przewidziane zostały nagrody pieniężne o łącznej puli 10 tys. zł. Dodatkowo, w ramach konkursu zostanie przyznana Nagroda Różnorodności najlepszym pracom z zakresu Diversity&Inclusion, o łącznej puli 5 tys. zł.
Celem Konkursu jest podnoszenie wśród młodych ludzi, wkraczających dopiero na rynek pracy, poziomu wiedzy z zakresu etyki biznesu, jego społecznej odpowiedzialności (CSR) i ładu korporacyjnego, co może stanowić ich wkład w budowę kapitału społecznego. Mamy nadzieję, iż ten sposób promowania postaw etycznych wśród studentów i absolwentów wyższych uczelni będzie miał rezultat ich przyszłej – bardziej efektywnej – praktyce biznesowej.
DO KOGO SKIEROWANY JEST KONKURS?
Serdecznie zapraszamy do udziału studentów i absolwentów uczelni wyższych państwowych i niepaństwowych w Polsce, autorów prac: licencjackich, magisterskich, doktorskich, podyplomowych lub inżynierskich. W konkursie mogą brać udział prace obronione po 1 stycznia 2019 roku.
ZAKRES TEMATYCZNY KONKURSU
- etyka biznesu
- zagadnienia etyczne w ekonomii teorii zarządzania i naukach pokrewnych
- społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR)
- ład korporacyjny
- innowacyjność społeczna w gospodarce
- dobre praktyki na rynku finansowym, ze szczególnym uwzględnieniem rynku consumer finance
- przeciwdziałanie nadużyciom gospodarczym
- Diversity & Inclusion (nowa kategoria pod Patronatem Karty Różnorodności koordynowanej przez FOB)
Od tegorocznej edycji do zakresu tematycznego dołączyliśmy nową kategorię: Diversity & Inclusion. Jej wprowadzenie to odpowiedź na rosnące znaczenie tej tematyki. Ma to także zachęcić do częstszego sięgania w pracach dyplomowych po tematy związane z budowaniem otwartego na różnorodność rynku pracy i spójnych, włączających społeczeństw. Będzie wspierać popularyzację tej tematyki i wzrostu świadomości pracodawców, których rola jest kluczowa dla zmiany, w miejscu pracy, jak i w jego otoczeniu. Patronem Kategorii jest Karta Różnorodności koordynowana przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Najlepsze prace z zakresu D&I zostaną nagrodzone Nagrodą Różnorodności.
Zgłoszenie na konkurs powinno zawierać: wypełniony formularz zgłoszeniowy (do pobrania poniżej), dokument potwierdzający obronę pracy (kopię/skan zaświadczenia o ukończeniu studiów lub skan dyplomu), egzemplarz zgłaszanej pracy oraz streszczenie w pliku DOC/DOCX lub PDF.
Komplet dokumentów należy przesłać drogą elektroniczną na email: konkurs@zpf.pl.
Termin przyjmowania zgłoszeń: 31 lipca 2021 roku.
Kapitule Konkursu przewodniczy prof. ALK dr hab. Bolesław Rok z Katedry Przedsiębiorczości i Etyki w Biznesie Akademii Leona Koźmińskiego.
Uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród Laureatom Konkursu odbędzie się w IV kwartale 2021 roku. Więcej informacji wkrótce.
Informacje pochodzą ze strony: zpf.pl
Inne konkursy na prace naukowe znajdziecie w naszej bazie konkursów naukowych.