Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci
ul. Pasteura 7
02-093 Warszawa
tel. 22 848 24 68, 848 23 98
rekrutacja@fundusz.org
fundusz.org
Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci – rekrutacja 2020
organizator:Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci
Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci – rekrutacja 2020
Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci pomaga w rozwoju uzdolnień uczniom liceum i innych szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów i szkół podstawowych. Trwa rekrutacja na kolejny rok szkolny.
Fundusz zapewnia swoim stypendystom bezpłatny udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników wyższych uczelni i instytutów Polskiej Akademii Nauk, obozach naukowych, stażach badawczych, seminariach. Organizuje warsztaty wielodyscyplinarne, muzyczne i plastyczne, koncerty i wystawy. Pomaga też finansowo w realizacji działań służących rozwojowi, np. w udziale w muzycznych kursach mistrzowskich i konkursach międzynarodowych, zakupie sprzętu laboratoryjnego. Nie przyznaje stypendiów pieniężnych o charakterze socjalnym.
Nowe wnioski o pomoc Funduszu dla ucznia powinny wpłynąć do Biura Funduszu do końca maja (inaczej niż w latach ubiegłych).
Rekrutacja odbywa się przez internet.
Formularz rejestracyjny: baza.fundusz.org/rejestracja
UWAGA: Do rejestracji organizatorzy zalecają używanie prywatnej skrzynki mailowej, podany adres będzie w przyszłości używany do korespondencji ze stypendystą.
Wiadomości aktywacyjne mogą wpadać do spamu i działają tylko przez 24 godziny.
Co trzeba zrobić?
W przypadku zainteresowań naukowych i literackich najważniejsze jest napisanie szczegółowej wypowiedzi (listu) na temat Twoich zainteresowań i sposobów, w jakie je rozwijasz. W napisaniu listu pomogą Ci pytania zamieszczone na stronie. Dołącz ją w formacie PDF do swojego profilu w naszej bazie. Jeśli masz jakieś własne prace (opracowania, prace badawcze, próby literackie), dołącz je jako załączniki do zgłoszenia. Możesz również dodać skany dyplomów z olimpiad i konkursów przedmiotowych, a także – rekomendację nauczyciela lub dyrekcji szkoły.
Muzyków i plastyków organizatorzy proszą o krótszy list – odpowiedź na kilka pytań.
Ponadto, jeśli jesteś muzykiem, niezbędne jest przedstawienie opinii Twojego nauczyciela prowadzącego naukę na głównym instrumencie, w której znajdzie się wyliczenie wyników Twojego udziału w przesłuchaniach lub konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Skan takiej opinii prześlij do bazy (jako załącznik do Twojej wypowiedzi).
Jeśli jesteś plastykiem, do 31 lipca prześlij do biura około 5 rysunków, 15 szkiców “szybkich” i 10 prac w dowolnej technice (malarstwo, rzeźba, grafika) stanowiących wypowiedź artystyczną na dowolny temat (z potwierdzeniem przez szkołę lub opiekuna samodzielności ich wykonania – na odwrocie każdej pracy lub osobnej kartce). Organizatorzy nie będą oceniać prac zapakowanych w tuby i zrolowanych. Proszą o podpisanie każdej pracy na odwrocie imieniem i nazwiskiem. Prace wykonane węglem/pastelami zabezpiecz np. fiksatywą.
Adres biura:
Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci
ul. Pasteura 7, 02-093 Warszawa
Zwrot prac plastycznych: Od października prace będzie można odebrać z biura Funduszu, po wcześniejszym umówieniu terminu (mailowo lub telefonicznie). Organizatorzy mogą je również odesłać na Twój koszt.
Co dalej?
Wnioski wraz z całą dokumentacją dotyczącą pracy w zakresie zainteresowań są rozpatrywane w 4-stopniowej procedurze kwalifikacyjnej, w której uczestniczą specjaliści z poszczególnych dziedzin, pedagodzy i psycholodzy.
Podstawowym kryterium przyjęcia do Programu są wyniki pracy w zakresie zainteresowań. Ocena wniosków potrwa do września. O wynikach kwalifikacji organizatorzy poinformują w październiku.
Wątpliwości można rozwiać telefonicznie (22 848 24 68) lub mailowo: rekrutacja@fundusz.org.
Informacje pochodzą ze strony fundusz.org