ImPulsTanz
Museumstraße 5/21
A-1070 Wien
tel. +43.1.523 55 58
info@impulstanz.com
www.impulstanz.com
Stypendia danceWEB 2020 w Wiedniu
organizator:ImPulsTanz
Stypendia danceWEB 2020 w Wiedniu
Do 12 grudnia trwa nabór do programu stypendialnego danceWEB 2020. Program stypendialny danceWEB to pięciotygodniowy program szkoleń zawodowych, organizowany od 8 lipca do 12 sierpnia 2020 roku w ramach Międzynarodowego Festiwalu Tańca ImPulsTanz. Dzięki programowi tancerze i choreografowie – głównie z Europy, ale także spoza Starego Kontynentu – otrzymują szansę uczestnictwa w międzynarodowym szkoleniu swoich umiejętności zawodowych. Program stypendialny danceWEB oferuje bezpłatne zakwaterowanie, udział we wszystkich warsztatach, projektach badawczych i prezentacjach spektaklowych ImPulsTanz, wykładach i rozmowach z kuratorami, a także bezpłatny wstęp na imprezy towarzyszące festiwalowi. Mentorami danceWEB 2020 będą Anne Juren i Frédéric Gies.
Koszt udziału i procedura naboru
Osoby wybrane do uczestnictwa w programie stypendialnym danceWEB muszą pozyskać dofinansowanie w wysokości 2.150 euro na poczet całkowitych wydatków związanych ze swoim uczestnictwem w stypendium od ogólnokrajowej lub regionalnej instytucji w swoim kraju pochodzenia lub zamieszkania.
Program stypendialny danceWEB
Program stypendialny danceWEB, zainicjowany w 1996 roku, umożliwia młodym profesjonalnym tancerzom i choreografom udział w Międzynarodowym Festiwalu Tańca ImPulsTanz, będącego międzynarodową platformą wymiany wiedzy i nawiązywania kontaktów. Nad spełnieniem celów edukacyjnych i artystycznych programu stypendialnego danceWEB co roku czuwa grono mentorów artystycznych – osobowości tańca, które odegrały znaczącą rolę w rozwoju tańca współczesnego na poziomie międzynarodowym w ostatnich latach. Mentorami programu byli m.in. Mathilde Monnier, Jonathan Burrows, DD Dorvillier, Ivo Dimchev, Chris Haring, Tino Sehgal, Meg Stuart i Florentina Holzinger.
Międzynarodowy Festiwal Tańca ImPulsTanz
Międzynarodowy Festiwal Tańca ImPulsTanz został powołany do życia w 1984 roku i od tego czasu stał się jednym z największych festiwali tańca współczesnego i sztuki performansu na świecie. Początkowo program festiwalu obejmował jedynie kilka zajęć warsztatowych, lecz aktualnie umożliwia uczestnikom udział w ponad 300 warsztatach, ponad 100 spektaklach, projektach badawczych i koncertach.
Informacje pochodzą ze strony: www.taniecpolska.pl.