Wydział Informatyki, ETH Zürich
Universitatstrasse 6
CH-8092 Zürich
tel. +41 44 632 21 08
SSR_Fellowship@inf.ethz.ch
inf.ethz.ch
Letnie stypendium badawcze ETH w Zurychu 2020
organizator:ETH Zürich
Letnie stypendium badawcze ETH w Zurychu 2020
Wydział Informatyki na ETH w Zurychu oferuje wakacyjne stypendium badawcze, aby umożliwić studentom na studiach licencjackich lub magisterskich zdobycie doświadczenia w badaniach naukowych w okresie wakacji.
Wakacyjne stypendium badawcze (SSRF – The Student Summer Research Fellowship) daje możliwość zdobycia pierwszego doświadczenia badawczego w wybranej przez siebie dziedzinie. Stypendium, którego organizatorem jest Wydział Informatyki na ETH będzie trwało przez dwa miesiące wakacji i jest dostępne dla wszystkich studentów z całego świata, niezależnie od narodowości. Wydział dąży do zwiększenia różnorodności w obszarze informatyki.
Badania można prowadzić w następujących dziedzinach:
- Teoria i algorytmy
- Sieciowy system sterowania i obliczenia równoległe
- Komputeryzacja przestrzenna i systemy cyberfizyczne
- Informacja i bezpieczeństwo systemu
- Zarządzanie danymi i uczenie maszynowe
- Język programowania i inżynieria oprogramowania
- Obliczenia wizualne
W stypendium mogą wziąć udział wszyscy kandydaci, którzy spełnią następujące warunki:
- Zobowiążą się uczestniczyć przez cały okres trwania stypendium od 1 lipca do 31 sierpnia (okres ten jest stały i nie może być zmieniony);
- Obecnie studiują na studiach I lub II stopnia (lub jednolitych magisterskich) i najwcześniejsza data ukończenia jest przewidziana na wiosnę w roku następującym po zakończeniu stypendium.
Stypendium obejmuje koszty życia i mieszkania. Zostaną również pokryte opłaty związane z podróżą i wizą. Na początku trwania stypendium studenci mogą ubiegać się o zwrot kosztów podróży na podstawie zakupionych biletów.
Jak aplikować?
Osoby aplikujące są poproszone o wypełnienie danych osobowych i załączenie kilku dokumentów:
- CV (należy użyć szablonu z Europass)
- Wykaz ocen, potwierdzony przez uczelnię macierzystą. Należy użyć systemu oceniania jakim kieruje się dana uczelnia.
- List motywacyjny/ list motywacyjny z elementami życiorysu (maksymalnie 1 strona). Opisz własnymi słowami dlaczego zdecydowałeś się na wybraną przez siebie dziedzinę badań. Przedstaw co pragniesz osiągnąć poprzez dołączenie do ETH oraz jak to poprawi osiągnięcie twoich celów naukowych i zawodowych oraz przygotuje do kariery badawczej. Dobry list motywacyjny może zajmować nawet pół strony, a nie powinien być dłuższy niż jedna strona A4. Zadbaj o to, aby był przemyślany i przedstawiony w łatwy i przejrzysty sposób.
Ostateczny termin: do północy 15 grudnia 2019 (czasu środkowoeuropejskiego).
Informacje pochodzą ze strony: www.inf.eth.ch.
Tłumaczenie MD
Przejrzyj też inne stypendia zagraniczne dla studentów!