Stowarzyszenie Willa Decjusza, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej
ul. 28 Lipca 1943 roku 17 A
30 233 Kraków
pawel.lyzwinski@villa.org.pl
www.villa.org.pl
Stypendia scenariopisarskie w Willi Decjusza w Krakowie
organizator:Stowarzyszenie Willa Decjusza, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej
Stypendia scenariopisarskie w Willi Decjusza w Krakowie
Stowarzyszenie Willa Decjusza, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej we współpracy z Kolokwium Literackim w Berlinie zapraszają polskich oraz niemieckich autorów scenariuszy filmowych, teatralnych, telewizyjnych, radiowych, gier komputerowych, planszowych do składania aplikacji na jednomiesięczne stypendia w Krakowie w sierpniu lub listopadzie 2019 roku. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa o północy 16 czerwca.
O Stypendium mogą ubiegać się autorzy scenariuszy filmowych, radiowych, gier komputerowych i planszowych z Polski oraz Niemiec, którzy mają na swoim koncie co najmniej jeden opublikowany film, słuchowisko radiowe, przedstawienie teatralne, grę, oparte na autorskim scenariuszu.
Organizatorzy zapewniają pobyt w zabytkowej oficynie zespołu pałacowo-parkowego Willa Decjusza w Krakowie (jednoosobowe pokoje z łazienką, dostępem do internetu, wspólną kuchnia), miesięczne stypendium w wysokości trzech tysięcy złotych brutto, pomoc w przygotowaniu i realizacji pobytu oraz udział w spotkaniach sieciujących z przedstawicielami przemysłów kreatywnych w Krakowie.
Osoby zainteresowane udziałem w projekcie powinny wypełnić formularz aplikacyjny on-line, przesłać jako załącznik opublikowany przykład swojej twórczości w języku polskim, niemieckim lub angielskim (opcjonalnie list motywacyjny lub rekomendację). Rekrutacja kończy się o północy 16 czerwca 2019 roku.
Decyzje o przyznaniu stypendiów zostaną podjęte wspólnie przez Stowarzyszenie Willa Decjusza, Kolokwium Literackie w Berlinie i Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.
Lista wybranych stypendystów zostanie ogłoszona do 30 czerwca 2019 roku. Projekt przewiduje cztery miesięczne stypendia dla dwóch twórców z Polski oraz dwóch z Niemiec w miesiącach sierpień lub listopad 2019. Wszelkie pytania można kierować pod adres: pawel.lyzwinski@villa.org.pl.
Projekt finansowany jest ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.
Informacje pochodzą ze strony villa.org.pl