Narodowe Centrum Kultury
ul. Płocka 13
01-231 Warszawa
nck.pl
Staże w instytucjach kultury (edycja wiosenna) – nabór dla instytucji
organizator:Narodowe Centrum Kultury
Staże w instytucjach kultury (edycja wiosenna) – nabór dla instytucji
Edycja Wiosenna programu „Staże w instytucjach kultury” trwa od 26 lutego do 30 czerwca 2018 r.
Nabór dla instytucji: 24.01-04.02.2018 r.
Nabór dla stażystów: 07-18.02.2018 r.
Wyniki naboru: 22-23.02.2018 r.
Termin rozmów kwalifikacyjnych: 26.02-02.03.2018 r.
NABÓR INSTYTUCJI
Dlaczego warto?
Instytucje, które biorą udział w programie, zyskują wsparcie nowego współpracownika – studenta lub świeżo upieczonego absolwenta. Oprócz pomocy w realizacji codziennych obowiązków, to gwarancja także zastrzyku nowych pomysłów i świeżego spojrzenia na działalność instytucji! Jesteśmy przekonani, że program „Staże w instytucjach kultury” ma jeszcze jeden wymiar – pomaga rozwijać i profesjonalizować najmłodszych członków polskiej kadry kultury.
Jak to działa?
Każdego roku, organizujemy trzy edycje programu „Staże w instytucjach kultury”- Wiosenną, Letnią oraz Jesienno-Zimową. W pierwszym etapie czekamy na zgłoszenia instytucji kultury z całego kraju – galerii, muzeów, bibliotek, organizacji, fundacji i ośrodków kultury. Kierujemy do nich kandydatów na rozmowy kwalifikacyjne, po których rozpoczyna się sezon staży. Nie narzucamy sztywno określonych ram – mogą odbywać się w dowolnej kombinacji godzin i dni, tak aby finalnie trwały od 160 do 320 godzin. Po otrzymaniu planu stażu i sprawozdania z jego realizacji, wystawiamy zaświadczenie o odbyciu stażu.
Zgłoś swoją instytucję!
Edycja Wiosenna 2018 potrwa od 26 lutego do 30 czerwca 2018 roku. Na zgłoszenia instytucji czekamy od 24 stycznia do 4 lutego, na zgłoszenia kandydatów na staż – od 7 do 18 lutego.
Aby zgłosić swoją instytucję, należy wypełnić FORMULARZ.
NABÓR STAŻYSTÓW
Podstawowe kryteria naboru stażystów
- studenci 3 roku studiów licencjackich, studiów magisterskich, studenci studiów podyplomowych, studiów artystycznych, społecznych lub humanistycznych oraz obsolwenci tych studiów;
- wiek do 30 roku życia;
- bardzo dobra organizacja pracy i życzliwość w kontaktach z ludźmi;
- spełnienie dodatkowych warunków określonych przez instytucję przyjmującą np. znajomość języków obcych, obsługa komputera, prawo jazdy itp.
Długość staży
- Tryb realizacji stażu będzie wynikał z bezpośrednich ustaleń między stażystą a instytucją oferującą miejsce stażowe, może to być dowolna kombinacja godzin i dni, w rezultacie dająca czas realizacji stażu od 160 godzin do 320 godzin.
- Faktyczna długość stażu będzie każdorazowo ustalana bezpośrednio pomiędzy stażystą a instytucją przyjmującą i będzie uzależniona od możliwości i potrzeb instytucji kultury oraz od harmonogramu zajęć stażystów w ciągu roku.
- W przypadku odbywania stażu poza miejscem zamieszkania stażyści samodzielnie pokrywają także koszty zakwaterowania, z wyjątkiem sytuacji, w których instytucja przyjmująca wyrazi gotowość do zapewnienia bezpłatnego zakwaterowania stażysty(ów).
Zobowiązania instytucji przyjmującej na staż
- Instytucja/dział przyjmujący stażystę udostępnia stanowisko pracy, określa profil stażu (skoncentrowanego na zadaniach problemowych) oraz zapewnia opiekę merytoryczną.
- Instytucja kultury uczestnicząca w projekcie wyznaczy opiekuna stażu(y), który będzie odpowiedzialny za przygotowanie planu stażu i jego ostateczne ustalenie w porozumieniu ze stażystą przed rozpoczęciem stażu. Opiekun stażu ponosi odpowiedzialność za prawidłową realizację i przebieg stażu(y) oraz wymianę informacji z NCK.
Najczęściej zadawane pytania
- Czy staże są płatne?
Nie, stażyści nie otrzymują wynagrodzenia za udział w projekcie. - Kto ubezpiecza stażystę?
Staże odbywają się na podstawie porozumień o wolontariacie. Prawne aspekty dotyczące ubezpieczenia stażysty reguluje ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
Informacje pochodzą ze strony nck.pl
Kontakt
Dokumenty
do pobrania